2 Kasım 2013 Cumartesi

Blog Yazarlığında Tükenmişlik Sendromu


    Belkide hemen hemen her blog yazarının başına gelen bir olaydır konu bulamamak. Bir blog oluşturdunuz ve buna gerçekten emek vermeye başladınız. Bir kaç güzel yazı, sayısı gün geçtikçe artan izleyiciler ve olumlu geri dönüşler.

    Evet bu iş hoşunuza gitmeye başladı ve bu işin sonuna kadar gideceksiniz. Ama bir süre sonra belki de adı tükenmişlik sendromu olan şey başınıza geliyor ve artık blogunuza yazacak birşey bulamaz oluyorsunuz.

    Bu yazdıklarım benim başıma gelenleri özetliyor aslına bakarsanız. Hatta bu sebepten bir süre bloguma ara vermek zorunda bile kaldım. Yazacak bir şeyler bulamamanın yanında bu iş için zaman ayırmakta zorlaşınca mecburi bir ara oldu bu.

    Bu arada yeni denemeler ve yeni başlangıçlarda yapmaya çalıştım ama bir süre geliştirip yarım bıraktığım bloguma devam etmek daha mantıklı geldi.

    Peki tekrar yazacak konu bulamama gibi bir durumu yaşar mıyım? Evet yaşayabilirim elkbette ama bu sefer daha temkinli ve daha donanımlı olmaya çalışacağım. Aslına bakarsanız konu bulamamak üstüne yazdığım bu ufak yazı bile bir konu. Yani isteyince, araştırınca ve vakit ayırınca bu sorun ortadan kalkacaktır. Aklımda olan başka bir şey ise çok yazarlı bir blog oluşturmak. Tabi bunu zaman gösterecek şu an için kesin birşey yok.

    Umarım blog yazan kimse böyle sorunlar yaşamaz ama unutmamak lazım ki bu ve bunun gibi sorunlar her blog yazarının başına gelebilecek şeyler. Önemli olan vazgeçmeden devam etmek ve kendinizi geliştirmeye çalışmak.Yani çok çalışmamız lazım arkadaşlar çok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder