6 Kasım 2013 Çarşamba

Kıskançlık

    Birini deli gibi sevmek ve kıskanmak... Bir insan bir insanı neden kıskanır?


    Şuna inanıyorum ki sadece gerçek sevmelerde, sevişmelerde olur kıskançlık. Hem de hastalık derecesinde. Gözünden sakınırsın, sadece ve sadece sana ait olmasını istersin her anlamda.    Bu devirde çok fazla kıskanç insanın var olduğunu düşünmüyorum. Varsa bile bu bir elin parmaklarını geçmez herhalde. Çünkü ortada sevgi saygı olmayınca, güven olmayınca sağlıklı bir ilişkide olmuyor, kıskanılacak bir kişilikte. Şimdiki aşklar çıkar ilişkisi evlilikler mantık evliliği olmuş. Aşkı satmışlar haberimiz olmadan sahte sevgiye, sahte sevgiliye...

    Emek vermediğin hiç bir şeyden karşılık bekleyemeyeceğin gibi her şeyinde bir karşılığı var bu hayatta. Şimdiki aşklar parayla pulla... Satın aldığın bir eşya gibi düşün. Sıkılınca bir köşeye fırlatıp atarsın, yerine yenisi gelir. Bir ömür geçer böyle ucuz şeylerle.

    Ama gerçek sevgi, gerçek sevgili karşılık beklemeden direnir hayata. Sevgi kelimesini kaybedeli çok oldu. O yüzden "kıskançlık" tozlu raflarda yerini aldı.


   Birde başkasının başarısını, kazancını, konumu kısacası başkasının hayatını kıskanan kıskançlar var ama bu başka bir yazının konusu...


                                                                                                  Yazan : AnqeL


2 yorum:

  1. İki seven arasındaki kıskançlık çok aşırı değilse normaldir de, başka birini dostunu, iş arkadaşını kıskanmak bence tam hastalık.. korkulur o cins insandan..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Zaten onun adı kıskançlık değil hasetlik. Bencede hastalıktan başka birşey değil.

      Sil