15 Şubat 2014 Cumartesi

Bayanlara Yapılmaması Gereken Davranışlar

    Erkekler olarak bayanlara karşı yapılmaması gereken davranışları yazmadan önce küçük bir anektod düşmek istiyorum. Hiçbir kadın kendine yapılanı unutmaz. Eğer yapılmaması gereken şeyi yaptığınız kadınla bir ömür geçirecekseniz yapmadan önce tekrar tekrar düşünmenizi tavsiye ederim.

Yalan Söylemek

    Her insan yalan söyler. Bazen bir durumu kurtarmak için bazen bir şeyleri saklamak için. "Benimkiler pembe yalanlar" deseniz de, buna siz değil sevgiliniz karar verecek. Siz yalanınız ortaya çıktıktan sonra kendinizi ne kadar anlatmaya çalışsanızda nafile. Bir kere size olan güveni sarsılmaya görsün.

    O sebepten tavsiyem daha sonradan kendinizi anlatmak yerine olanı ondan saklamayın. Belki ilk söylediğinizde size tepki bile vermeyeceği bir konu hakkında söylediğiniz yalan hiç beklemediğiniz zamanlarda karşınıza çıkacaktır.

Kıskandırmak

    Sevgilinizle aranız kötü ve siz onun ilgisini üstünüze çekmek istiyorsunuz. Bu yöntem kesinlikle onu
kıskandırmak olmamalı. Kıskandırmak onun tüm ilgisini üstünüze çekecektir ama bu sizin için hayırlı olur mu onu kestirmek çok zor. Ayrıca unutmayın ki sadece tehlikede olan siz değilsiniz. Sevgilinizi kıskandırmak için yanaştığınız diğer bayan arkadaşın da hayatı tehlikede.

Eleştirmek

    Bayanlar ne kadar eleştiriye açık olduğunu söylese de siz her gördüğünüz şeyi eleştirmeyin. Beğenmediğiniz davranışları veya başka noktaları söylemek tabi hakkınız ama "Saçını neden böyle yaptın", "Bu elbise sana hiç yakışmamış" gibi eleştiriler kırıcı olacağı gibi daha sonraki zamanlarda onun da size aynı kırıcılıkta davranabileceğini unutmayın.

    Tekrar hatırlatmak isterim ki kadınlar asla unutmazlar. Ayrıca sağlıklı bir ilişkide sevgi ve saygı ne kadar önemliyse hoşgörüde en az onlar kadar önemlidir.

Şiddet Uygulamak

    Bir bayana şiddet uygulamak kesinlikle ve kesinlikle insanlık dışıdır. Aslında böyle bir madde yazmak bile saçmalıktan öte bir şey değil ama üzülerek yazıyorum ki günümüzde hala şiddete maruz kalan, bu sebepten hayatlarını kaybeden bir çok kadın var. Sadece kadınlara karşı olan şiddete değil çocuklara, hayvanlara hatta şiddetin her türlüsüne karşıyız.

    İşin kısacası bayanlar söz konusu olduğunda yapacağınız her şeyi bir kez daha gözden geçirin. Ağzınızdan çıkacak her kelimeyi bir kez daha düşünerek konuşun. Bu kısa hayatta kimseyi lüzumsuz yere kırmamak gerekir ama eğer karşınızdaki hayat arkadaşınızsa kırmayı bir yana bırakın el üstünde tutmak gerekir.

2 yorum:

  1. Genel olarak kimseye yapmasak daha iyi aslında. :-)

    YanıtlaSil
  2. Evet son madde genel olarak kimseye yapılmamalı. Ama diger maddeler biraz daha bayanlara özel.

    YanıtlaSil